Додати багаж до квитка можна і після купівлі. Для цього потрібно знати код бронювання або номер квитка, прізвище пасажира або адресу електронної пошти, на яку оформляли бронювання.
Є кілька способів додати багаж у вже куплений квиток:
- Спочатку спробуйте додати багаж через особистий кабінет на сайті перевізника або через його кол-центр. Якщо не вийде додати через авіакомпанію, зверніться до продавця. Його назва є у квитку.
- Зайдіть на сайт продавця і перевірте, чи є там функція «Додати багаж». Для входу потрібний номер бронювання з квитанції, прізвище пасажира або пошта, на яку оформляли замовлення.
- Якщо не виходить додати багаж через сайт, зверніться до продавця поштою, через форму зворотного зв'язку або телефоном. Для заявки потрібні номер бронювання, ваше прізвище та пошта, на яку оформляли квиток.
- А ще можна оплатити багаж на стійці реєстрації в аеропорту, але зазвичай це дорожче.
Як додати багаж тільки одному пасажиру
В одному бронюванні мають бути однакові параметри для всіх пасажирів. Тобто всі квитки в пошуку потрібно вибрати з багажем, або навпаки — без багажу.
Якщо багаж потрібен тільки одному пасажиру, оформіть два різних бронювання: одне буде без багажу, а інше — з багажем. Так можна зробити, тільки якщо обидва пасажири дорослі — старші за 12 або іноді 16 років, залежно від вимог авіакомпанії.
Другий варіант: купити квитки тільки з ручною поклажею і додати багаж одному пасажиру вже після покупки.
Як подивитися розмір і максимальну вагу багажу, який можна взяти із собою
Норми провезення багажу у всіх авіакомпаній різні. На етапі пошуку квитка покажемо, скільки кілограмів включено у ваш квиток, якщо продавець передав нам цю інформацію.
Якщо багаж не включений — покажемо, скільки грошей потрібно за нього доплатити.
Не всі продавці передають нам дані про багаж. Побачити точні габарити й дізнатися, скільки кілограмів включено в тариф, можна вже на сайті продавця, коли будете купувати квиток. Якщо продавець передав нам точну вагу багажу, ми обов'язково її відобразимо.
Де подивитися правила перевезення ручної поклажі
У маршрутній квитанції або на сайті авіакомпанії
У вашій маршрутній квитанції написано, скільки багажу і ручної поклажі можна взяти із собою, які в них максимальні габарити й вага. Якщо там недостатньо інформації, зайдіть на сайт перевізника і відкрийте розділ із правилами перевезення.
Якщо вам потрібно перевезти негабаритний багаж, зв'яжіться з авіакомпанією, щоб дізнатися всі умови й обговорити деталі.
Що заборонено перевозити в багажі та ручній поклажі
- Вибухові та легкозаймисті речовини: будь-які види феєрверків, боєприпасів, легкозаймисте паливо (дизель, бензин), сірники та запальнички, розчинники фарб і фарби в аерозольних балонах, алкогольні напої з вмістом спирту понад 70 %, спирт.
- Токсичні, їдкі, корозійні речовини, зокрема луги й кислоти, газові балончики, ртуть, хлор, біологічно небезпечні речовини (наприклад, віруси), отрути й хімікати, відбілювальні порошки та перекиси, радіоактивні речовини.
- Електрошокову та вогнепальну зброю, за винятком особливих випадків. Перевезти вогнепальну зброю авіакомпанія може тільки за наявності у пасажира дозволу на зберігання і носіння. Під час перевезення зброя може перебувати тільки в багажному відсіку, в розрядженому і розібраному вигляді, у спеціально призначеному для неї чохлі. До речі, іграшки, що імітують зброю, заборонені до провезення в ручній поклажі, якими б нешкідливими вони не були.
- Засоби пересування на літієво-іонних акумуляторах: електросамокат, гіроскутер або моноколесо.
Обов'язково перевірте список заборонених до вивезення продуктів, речей і медикаментів — правила в деяких країнах вас точно здивують. Наприклад, з Таїланду заборонено вивозити корали (за це можна сісти до в'язниці!), а в ОАЕ не можна прилетіти з дитячим сиропом від кашлю, якщо він містить кодеїн.
Інші обмеження для ручної поклажі
У сукупності в ручній поклажі везти можна не більше одного літра рідини, але кожен флакончик має бути не більше 100 мл об'ємом. Ці обмеження не поширюються на рідини, куплені в дьюті‑фрі. Варто пам'ятати, що під час пересадок покупки з дьюті‑фрі можуть попросити прибрати в основний багаж.
Дитяче харчування — виняток. Воно не зобов'язане вписуватися в норми по 100 мл, його можна взяти на борт, якщо ви летите з дитиною.
Щодо провезення ліків — краще заздалегідь вивчити митні правила країни або проконсультуватися в посольстві. Деякі препарати, дозволені у вашій країні, заборонені до ввезення в інші держави, і навпаки. Для перевезення шприців і голок потрібно також узяти з собою медичні документи, які підтверджують, що вони потрібні вам у польоті.
У ручній поклажі також неприпустимі будь‑які предмети, здатні заподіяти травми, наприклад, будь‑які колючо‑ріжучі предмети (ножиці, ножі, манікюрні пилочки, викрутки та інші робочі інструменти).
Павербанки провозити можна, якщо їхня потужність не перевищує 160 Вт/год. Перевіряйте сайт перевізника, оскільки можуть бути й додаткові правила.
Не можна перевозити в ручній поклажі аерозолі, зокрема дезодоранти, з маркуванням «вогненебезпечно», навіть якщо балончик об'ємом менш як 100 мл. Спортивне обладнання теж не вдасться взяти з собою в салон — лижі, сноуборди, велосипеди, дошки для серфінгу і спорядження для дайвінгу спокійно здаються в багаж. Іноді компанії навіть вводять безплатне перевезення спортінвентарю на сезон — додатково до багажу. Ознайомтеся з умовами заздалегідь на сайті перевізника.
Якщо перед перевезенням чогось нетривіального сумніваєтеся, чи не потрібні додаткові дозволи й, чи не відберуть на кордоні ваші речі, проконсультуйтеся з авіакомпанією. Ознайомтеся з правилами на сайті перевізника, а за потреби зв'яжіться з їхньою підтримкою і з'ясуйте всі нюанси.