Тварину можна взяти в салон літака, відправити в опалювальному вантажному відсіку або як карго — це перевезення окремим вантажним літаком, підходить для великих собак вагою понад 50 кг. Провезення тварини оплачується додатково, ціна залежить від ваги улюбленця і розміру переноски.
У салоні
У салон зазвичай приймають кішок, собак і птахів, але є обмеження за вагою улюбленця — перед купівлею квитка обов'язково перевірте правила авіакомпанії. Список, кому з хвостатих або пернатих можна в салон, теж краще уточнити, він може відрізнятися у різних перевізників.
Правила перевезення передбачають, що тварина буде в переносці протягом усього польоту. Якщо летите з птахом — він має летіти в накритій чохлом клітці.
Переноску розташовують під сидінням крісла, що стоїть попереду. Це означає, що за висотою вона має бути не більшою за 20 см — інакше не поміститься, а за сумою трьох сторін — не більшою за 115 см. Вага тварини разом із переноскою не має перевищувати 8 кг. Залежно від авіакомпанії допустима вага і габарити переноски можуть відрізнятися — перевірте вимоги на сайті перевізника.
Деякі авіакомпанії пропонують додаткову послугу з перевезення тварини в сусідньому кріслі. Перш ніж планувати поїздку, зверніться до перевізника й уточніть, чи зможете ви так перевозити тварину на конкретному рейсі в потрібну вам дату.
Які документи знадобляться
Залежно від країни, виду та породи тварини вимоги документів можуть змінюватися. Перевіряйте їх, перш ніж купувати квиток.
Найчастіше з документів потрібні:
- Ветеринарний паспорт міжнародного зразка.
- Чіп.
- Довідка про стан здоров'я тварини.
- Вакцинація від сказу.
- У деяких випадках потрібна довідка про відсутність племінної цінності вашої тварини, а також довідка про визначення в крові тварини титру антитіл до вірусу сказу (наприклад, для в'їзду до Європи, Ізраїлю, Японії, Південної Кореї, Китаю, Австралії та деяких арабських країн).
Як підготуватися до подорожі з твариною
Почніть підготовку якомога раніше — краще за кілька місяців до перельоту. Так у вас буде достатньо часу в запасі, щоб зібрати всі документи й зробити потрібні щеплення.
Під час або після купівлі квитка, якщо робите це онлайн, обов'язково зателефонуйте до авіакомпанії та узгодьте перевезення тварини. Це критично важливо, оскільки для різних літаків є свої обмеження на кількість тварин у салоні та в багажному відсіку, а також на їхню сумісність на одному рейсі. Ще у перевізників є обмеження на перельоти собак і котів брахіцефальних порід — правила краще уточнити на сайті або в підтримці авіакомпанії.
Коли отримаєте дозвіл на перевезення, переконайтеся, що у тварини є необхідні щеплення і чіп, підготуйте всі документи. Якщо ви не прищеплювали тварину протягом останнього року, потрібно зробити це не пізніше, ніж за місяць до перельоту.
Наступний крок — купівля переноски. Важливо привчити до неї тварину заздалегідь, щоб під час перельоту улюбленець почувався спокійно і комфортно. Вона має бути вільною, щоб ваше кошеня або песик могли встати в ній на повний зріст і спокійно повернутися навколо своєї осі. На підлогу переноски краще постелити пелюшку, особливо якщо переліт буде довгим.
Рекомендуємо прикріпити до переноски бирку зі своїми контактними даними, напрямком і датою польоту, а також ім'ям тварини, якщо здаєте переноску в багаж. І не забудьте про адресник — нехай він буде на тварині завжди.
Якщо на вас із песиком або котом чекає довгий переліт із пересадкою, під час якої улюбленця випустять співробітники аеропорту, покладіть у відсік повідець із нашийником. Так незнайомим людям буде легше вигулювати вашого малюка. Відсік краще підписати англійською. Засипте корм і налийте воду в поїлку — протягом тривалого польоту у вихованця має бути до них доступ.
Приїжджайте в аеропорт мінімум за три години до вильоту рейсу — вам знадобиться час, щоб оформити перевезення улюбленця. Пам'ятайте, що зареєструватися онлайн із твариною не можна. Під час вильоту закордонним рейсом потрібно обов'язково пройти ветеринарний контроль.
У день вильоту тварину краще не годувати. Важливий момент: не давайте тварині заспокійливі препарати, попередньо не проконсультувавшись із ветеринаром. Якщо без препарату ніяк, ветеринар має допомогти з вибором ліків і дозуванням.