Всі статті /

Як купити дитячий авіаквиток

На Aviasales разом із квитком для дорослого можна знайти квиток і для дитини.
Виберіть категорію пасажира на головному екрані, там же, де вказуєте напрямок і дати поїздки. Після пошуку ви побачите загальну вартість усіх квитків, зокрема й квитків для дітей.
Немовля до 2 років може летіти зі знижкою 90%, а іноді навіть зовсім безкоштовно. У такому разі дитину все одно потрібно вписувати у квиток, просто ви за нього нічого не заплатите. Немовлятам не надається окреме крісло і багажне місце. Часто для них передбачають 1 місце ручної поклажі, а на деяких тарифах — і місце багажу. Уточнюйте умови у вашого перевізника.
До того ж в авіакомпаній є правило — з одним дорослим може летіти тільки одне немовля без місця. Якщо дорослий один, а немовлят двоє — одному з малюків доведеться купувати дитячий квиток із наданням окремого місця.
Для дітей від 2 до 12 років ціна квитка зазвичай зростає до 50% від тарифу, а іноді до 70%. А далі — дорослі правила: окреме крісло і той самий об'єм багажу, що й у дорослого пасажира.
З 12 років пасажир уже вважається дорослим.
Якщо хочете додати дитину до бронювання — потрібно зв'язатися з продавцем, у якого ви купили свій квиток. Подивіться його назву у квитку. Купити квиток окремо на дитину не можна. Тільки разом із квитком для дорослого, але багато авіакомпаній надають послугу супроводу під наглядом перевізника.
Як зв'язатися з продавцем квитка
Введіть назву авіакомпанії або агенції, щоб побачити контакти для зв'язку

Чи може дитина полетіти сама

Діти віком від 2 до 14 років не можуть літати без супроводу. Для перельоту знадобиться згода батьків та їхній супровід.
Для самостійного перельоту дитини можна скористатися послугою “Організація перевезення несупроводжуваної дитини під наглядом перевізника” або “Послуга супроводу дитини” (Unaccompanied minor).
Щоб її оформити, потрібно звернутися безпосередньо до авіакомпанії.
Які документи можуть знадобитися:
  1. Для перельоту за кордон — закордонний паспорт і віза (якщо дитина летить у візову країну), а також нотаріально засвідчений дозвіл від обох батьків.
  2. Свідоцтво про народження.
  3. Анкета-заява і декларація “Про відповідальність”, яку заповнюють і підписують батьки або в момент купівлі квитка, або в аеропорту на стійці реєстрації. У ній будуть вказані контактні телефони батьків і людини, яка зустрічає.
  4. Якщо один із батьків змінив прізвище після розлучення або після вступу в новий шлюб, додається також документ про зміну прізвища.
  5. Якщо дитина залишає країну на термін понад три місяці, необхідно отримати згоду органів опіки.
  6. Якщо у дитини є серйозні проблеми зі здоров'ям, необхідно надати медичну довідку про її стан.
Проводжаючими або зустрічаючими на внутрішній рейс можуть бути не тільки батьки, а й інші родичі, друзі сім'ї або співробітники літнього табору чи школи: головне, щоб цю людину було занесено до анкети, і вона прибула в аеропорт із документами, що підтверджують особу.
У разі перевезення несупроводжуваної дитини за міжнародним напрямком, доставити дитину в аеропорт вильоту і зареєструвати її на рейс можуть тільки законні представники: батьки, усиновителі, опікуни, піклувальники або представники дитини за нотаріальним дорученням від законних представників.
Зареєструвати несупроводжувану дитину на рейс можна тільки офлайн в аеропорту.
Починаючи з 14 років дитина вже вважається дорослим пасажиром і може подорожувати Україною самостійно. Для перельоту до настання 14 років знадобиться свідоцтво про народження, а з 16 років полетіти можна вже за паспортом.
До повноліття дитині, яка подорожує за кордон, все ще доведеться надавати нотаріально засвідчену згоду від обох батьків; до 16 років у разі закордонної поїздки на довше ніж три місяці ─ згоду органів опіки.
Перевірте умови авіакомпанії до придбання квитка.
Вам допомогла наша стаття?